Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Rozmowa z Jolantą Magierowską, radną powiatową, członkiem zarządu powiatu opatowskiego

Praca dla ludzi to moje zadanie

 

Jakie stawiała sobie Pani cele ubiegając się o mandat radnej powiatowej?

W czasie dwóch minionych kadencji byłam radną gminy Tarłów. Chciałam poszerzyć swoje działania na polu gminnym, dlatego zdecydowałam się ubiegać o uzyskanie mandatu radnej powiatowej. Cele jakie wówczas postawiłam sobie i nadal staram się realizować to praca na rzecz mieszkańców nie tylko gminy Tarłów, ale również całego powiatu.

Jestem społecznikiem, działam w różnych organizacjach na rzecz osób potrzebujących. Dlatego praca w tym obszarze zawsze była mi bardzo bliska.

 

Będąc w radzie powiatu jest Pani członkiem komisji budżetu, finansów, rozwoju gospodarczego i promocji powiatu oraz rolnictwa, ochrony środowiska, dróg i transportu. Które z zadań tych komisji są Pani najbliższe?

W swojej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiałam dobro i pracę na rzecz innych ludzi. Jest to zgodne z moimi wewnętrznymi przekonaniami. Dlatego pracując w obu wymienionych komisjach zawsze zadaję sobie najpierw pytanie czy jest to dobre dla mieszkańców tego powiatu i czy służy poprawie jakości ich życia.

 

 

Które z celów udało się już Pani zrealizować?

Niektóre z nich udało się już zrealizować, a niektóre są jeszcze przede mną. Cel, który udało się osiągnąć to poprawa usług medycznych świadczonych przez szpital w Opatowie. Zmiany jakie zaszły są bardzo wyraźnie odczuwane na terenie mojej gminy. Dotychczas mieszkańcy gminy Tarłów częściej korzystali ze szpitali w Lipsku czy Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz ta sytuacja się zmienia na korzyść szpitala w Opatowie. To bardzo cieszy.

Natomiast to, co martwi nie tylko mnie, ale zapewne wszystkich radnych to brak miejsc pracy.

Staramy się szukać rozwiązań, nowych pomysłów, które zmieniałyby tę sytuację. Jednak jest to bardzo trudne.

 

 

Będąc radną jest Pani jednocześnie członkiem Zarządu Powiatu.

Jako członek Zarządu Powiatu prowadzę bezpośredni nadzór nad Wydziałem Komunikacji, Transportu i Dróg oraz Wydziałem Promocji i Rozwoju Powiatu, a także Zarządem Dróg Powiatowych w Opatowie.

Współpraca z nadzorowanymi jednostkami układa mi się bardzo dobrze.

Jaka jest Jolanta Magierowska prywatnie?

Moi znajomi uważają, że jestem bardzo pogodną osobą i to zapewne prawda. Jak już wcześniej wspomniałam lubię pracować na rzecz innych osób. Byłoby to jednak niemożliwe bez pomocy mojej rodziny. Mam cudownego męża i wspaniałe dzieciaki, które wspierają mnie bardzo. Za to chcę im bardzo serdecznie podziękować.

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj86
Tydzień103
Miesiąc426
Wszystkie654934

Logowanie