Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Rozmowa z Wiesławą Słowik, radną powiatową, członkiem zarządu powiatu opatowskiego

Jest Pani radną powiatu oraz członkiem Zarządu Powiatu Opatowskiego. Czym zajmuje się Pani pełniąc funkcję w zarządzie?

- W zarządzie powiatu zajmuję się oświatą. Jest to temat dla mnie szczególnie bliski. Powiat opatowski ma bardzo dobre zaplecze w przypadku szkół ponadgimnazjalnych, budynki, sale, nowoczesny sprzęt. Muszę podkreślić też, że placówki oświatowe mają potężne wsparcie merytoryczne w postaci wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki starostwa powiatowego w Opatowie. Kierownik tego wydziału to właściwa osoba na właściwym miejscu, znająca oświatę od podszewki. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku koordynacji działań oświatowych na terenie całego powiatu.

 

Jak Pani ocenia tegoroczne wyniki matur w powiecie opatowskim?

- Tegoroczne wyniki matur zaskoczyły nas bardzo pozytywnie. Pokazują, że mamy ogromny potencjał wśród młodzieży i świetną kadrę pedagogiczną, która potrafi ten potencjał uruchomić. Liczę na to, że w przyszłym roku wyniki naszych opatowskich maturzystów będą na podobnym poziomie.

 

Na co dzień jest pani sekretarzem w Urzędzie Gminy w Iwaniskach. Czy to stanowisko nie koliduje z pełnioną przez Panią funkcją w Radzie Powiatu?

- Wręcz przeciwnie. Stanowisko sekretarza w Urzędzie Gminy pomaga mi w pełnieniu funkcji w Radzie Powiatu. Działając w gminie i powiecie mogę się rozwijać. To współdziałanie polega miedzy innymi na tym, że mogę być wsparciem administracyjnym, mogę się włączać w tworzenie projektów, organizację różnego rodzaju przedsięwzięć.

 

Co Pani zdaniem jest największą bolączką naszego powiatu?

- Bez wątpienia największym problemem jest bezrobocie. To problem, z którym boryka się cały nasz kraj. Powiat stara się o pieniądze na walkę z bezrobociem. W tym miejscu warto podkreślić bardzo dobrą współpracę miedzy starostą opatowskim a radą powiatu. Powiatowy Urząd Pracy opracowuje projekty i pozyskuje środki na aktywizację bezrobotnych. Uważam jednak, że bez odgórnych, rządowych decyzji, ciężko nam będzie tę walkę wygrać.

 

Jako sekretarz urzędu gminy jest pani bardzo zapracowaną osobą.

- Poza typowymi zadaniami administracyjnymi, jakie mnie obowiązują na tym stanowisku, staram się organizować życie kulturalno – oświatowe w naszej gminie. To takie moje hobby, które mogę realizować będąc sekretarzem. Zachęcam młodzież do działania pozalekcyjnego. Przyczyniłam się do powstania zespołów dziecięcych, młodzieżowych a także dla osób dorosłych. Na naszym terenie działają już między innymi „Jastrzębiacy”, „Wesołe Słoneczka”, „Dworzanie”, „Veritas”. To grupy, które odnoszą spore sukcesy zarówno w gminie jak i poza jej granicami. Staram się ulepszać naszą małą ojczyznę. Ale nie byłabym w stanie zrobić tego sama. To wszystko jest możliwe, tylko dlatego, że otaczają mnie ludzie, którzy chcą pracować.

 

Mieszkańcy gminy i powiatu doceniają Pani zaangażowanie w sprawy społeczne. Zdobyła Pani miedzy innymi tytuł „Kobiety Przedsiębiorczej” powiatu opatowskiego.

- To było dla mnie ogromne wyróżnienie. Tym większe, że otrzymałam je, nie tyle jako osoba prywatna, ale jako sekretarz gminy. W ten sposób przyczyniłam się do promocji Iwanisk i naszego powiatu w całym województwie.

 

Czym zajmuje się Pani w czasie wolnym?

- Większość czasu spędzam z swoimi ukochanymi wnuczkami Zuzią i Madzią. Mam dwie córki Monikę i Maję. Tak jak już podkreślałam, moją pasją jest kultura w szerokim znaczeniu tego słowa. Staram się poświęcić jej jak najwięcej czasu. Aktywnie wspieram miedzy innymi Klub Seniora, który w naszej gminie działa wyjątkowo prężnie.

 

 

Dziękuję za rozmowę

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj86
Tydzień103
Miesiąc426
Wszystkie654934

Logowanie