Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Piękne krajobrazy, niepowtarzalne zabytki, wielowiekowe tradycje i wyjątkowi ludzie składają się w intrygujący pejzaż Ziemi Opatowskiej. Zapraszamy do nas amatorów wypoczynku na łonie natury, miłośników archeologii oraz poszukiwaczy przygód i skarbów.

 

Turystom, którzy do nas zawitają, podpowiadamy, by pierwsze kroki skierowali do Kolegiaty pod wezwaniem świętego Marcina w Opatowie. Poczujecie tam wielowiekową przestrzeń historii, od czasów Templariuszy, aż po obecne czasy. W upalne dni zajrzyjcie do Podziemi Opatowskich, splątanej sieci komór i korytarzy, których powstanie owiane jest mrokami tajemnicy. Mamy też nie lada atrakcję dla amatorów mocnych wrażeń i niezwykłych przygód, tajemnicze ruiny zamku „Krzyżtopór” w Ujeździe wciąż czekają na odkrywców.

 

Amatorom aktywnego wypoczynku proponujemy szlaki rowerowe prowadzące przez malownicze okolice i zabytkowe miejsca. Ci, którzy lubią wypoczynek w wodzie, mogą skorzystać z dwóch nowoczesnych pływalni krytych.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą gospodarstw agroturystycznych funkcjonujących na terenie naszego powiatu. Dzięki ich gościnności będziecie mogli jeszcze bliżej i pełniej skorzystać z uroków naszej pięknej Ziemi Opatowskiej.

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj19
Tydzień32
Miesiąc96
Wszystkie655918

Logowanie