Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Wielkie inwestycje w szkole na „Górce”

inwestycje 07.2017Zespół Szkół nr 1 w Opatowie wkracza w fazę wielkich zmian i rozwoju, który pozwoli podnieść jeszcze bardziej poziom kształcenia zawodowego.

 

 

 

Dzięki zaangażowaniu i przychylności władz powiatowych na czele ze Starostą Panem Bogusławem Włodarczykiem, rozpocznie się w tym roku budowa profesjonalnej hali sportowej oraz remont i doposażenie bloku sportowego szkoły. Oprócz tego, zrealizowane będzie też kompleksowe doposażenie warsztatów szkolnych w urządzenia i maszyny służące profesjonalnemu kształceniu młodzieży w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik pojazdów samochodowych. Całość dokonywanych inwestycji wyniesie ponad 5 mln. zł.

„Bardzo się cieszę, że realizacja tak wielkiego przedsięwzięcia dokonywana jest w szkole, w której pracuję i dla której działam jako nauczyciel i jako radny powiatowy. Blok sportowy i brak profesjonalnej hali gimnastycznej był naszym największym mankamentem i dlatego pespektywa totalnej zmiany w tym względzie plus doposażenie warsztatów jest spełnieniem mojego największego zawodowego marzenia" – mówi Tomasz Świątek przewodniczący Komisji Oświaty Powiatu Opatowskiego.

Dyrektor szkoły Pani Magdalena Gdowska składa serdeczne podziękowania władzom powiatowym i Panu Staroście i dodaje, że rozbudowa szkoły i jej doposażenie pozwoli jeszcze bardziej wypromować szkolnictwo zawodowe.

„Mogę pochwalić się, że pomimo wzrastającego niżu demograficznego, z roku na rok zwiększa się nabór i zainteresowanie naszą szkołą. Już w tej chwili mamy chętnych do nauki w klasie pierwszej więcej niż w roku poprzednim. Liczymy na to, że rozbudowa szkoły jeszcze bardziej wzmocni nabór w latach następnych. Dodam również, że odnotowujemy bardzo wysoki poziom zdawalności matury na poziomie 92% i egzaminów zawodowych w 98% - twierdzi pani dyrektor.

Szkoła „Na górce" może poszczycić się również faktem rosnącej liczby uczniów mieszkających poza powiatem opatowskim. Posiada również własny internat ze stołówką z bardzo dobrymi warunkami mieszkaniowymi. Nauczyciel wychowania fizycznego Waldemar Domagała dodaje – „jestem przekonany, że nowa hala i blok sportowy nie tylko podwyższą poziom kształcenia fizycznego naszej młodzieży ale służyć też będą lokalnej społeczności od najmłodszych dzieci aż po seniorów. Szkoła to nie tylko miejsce kształcenia konkretnych uczniów ale to także instytucja, która promuje kulturę, sport i edukację w godzinach popołudniowych, wieczornych oraz w weekendy dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać bez względu na swój wiek". Planowo pierwsze prace rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku natomiast zakończenie całości projektu przewidywane jest do końca 2018 roku.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj19
Tydzień32
Miesiąc96
Wszystkie655918

Logowanie