Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Jubileuszowy Piknik w Kobylanach

IMG 0997Wakacje to czas wypoczynku, spotkań w gronie znajomych i rodziny, ale także dobrej zabawy. Tej ostatniej z pewnością nie zabrakło w niedzielę, 9 lipca na Pikniku Rodzinnym w Kobylanach. Powód do świętowania był wyjątkowy – Stowarzyszenie „Nasze Kobylany" obchodziło pięciolecie swojej działalności.

 

 

Z tej okazji organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Występy kapeli góralskiej, smaczne jedzenie, wesołe miasteczko, to tylko niektóre z nich. Na niedzielne spotkanie przybyło także wielu znakomitych gości: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Ewelina Bień, Starosta Powiatu Opatowskiego – Bogusław Włodarczyk, sekretarz Gminy Opatów – Barbara Kłosińska oraz przewodnicząca Rady Miasta Ożarów Krystyna Wieczorek.

„Chciałam podkreślić, że to stowarzyszenie, nie jest takie zwykłe. Większość stowarzyszeń, które istnieją na terenie tego powiatu zorganizuje czasem jakąś zabawę, czasem jakieś warsztaty, kogoś zaprosi. Natomiast to stowarzyszenie jest jedynym w tym powiecie, które działa na tak szeroką skalę i mimo że nazywa się „Nasze Kobylany", to zasięg jego działania jest znacznie szerszy" – mówiła radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień.

Radna podziękowała za wszechstronną działalność stowarzyszenia i życzyła dalszych sukcesów. Głos zabrał również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, który gratulował radnej Anecie Bławat oraz Prezesowi Zarządu Stowarzyszenia „Nasze Kobylany" – Piotrowi Kolasie, pięciu lat prężnej działalności.

„Wielki to dzień! Pięć lat funkcjonowania wspaniałego stowarzyszenia, które stara się robić naprawę dużo, nie tylko dla Kobylan, ale dla całej społeczności gminy Opatów" – mówił marszałek, składając na ręce organizatorów jubileuszowy grawerton.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Andrzeja Chanieckiego, gratulacje składała sekretarz Gminy Opatów – Barbara Kłosińska. Gratulacje za działalność i ciężką pracę dla radnej Anety Bławat oraz zarządu stowarzyszenia wyraził również Starosta Powiatu Opatowskiego Bogusław Włodarczyk.

„Lubię do was przyjeżdżać, bo jesteście wspaniałymi ludźmi. Chce pogratulować pomysłodawczyni tych pikników, ale też żłobka w Opatowie czy przedszkola, które tutaj jest i życzyć wszystkiego najlepszego" – mówił starosta opatowski.

Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na dobrą zabawę, która trwała do późnych godzin wieczornych. Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli do swojej dyspozycji moc darmowych atrakcji. Wśród nich znalazły się: dmuchane wesołe miasteczko, malowanie twarzy, plac zabaw, strzelnica czy ścianka wspinaczkowa. Na trochę starszych i tych zupełnie dorosłych czekały występy kapeli góralskiej Hajduk oraz gwiazd disco polo – zespołów Defis i Markus P. Spektakl pod tytułem „Muzyka filmowa" zaprezentowała młodzież z teatru ARS, działającego przy Stowarzyszeniu „Nasze Kobylany". W trakcie pikniku nie zabrakło również dawki dobrego humoru, który zapewnili członkowie kabaretu „Czwarta Fala". Wszystkim uczestnikom do samego końca zabawy towarzyszyła miła atmosfera.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj19
Tydzień32
Miesiąc96
Wszystkie655918

Logowanie