Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Sportowy projekt w sprawie kobiet

DSC 0228Stowarzyszenie Kultury Fizycznej R.M.G - Boks Ożarów wspólnie z organizacjami partnerskimi A.S.D. Colle Sannita F.C. (Włochy), Association Footura (Bułgaria) zajmie się realizacją projektu pn. "Stop - wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji kobiet w sporcie". Projekt finansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, akcja 1 -„Mobilność młodzieży i osób pracujących z młodzieżą".

 

 

Realizowany projekt polegać będzie na spotkaniu grup rówieśniczych z trzech klubów sportowych: klubu bokserskiego R.M.G - Boks Ożarów (Polska) oraz organizacji partnerskich - A.S.D. Colle Sannita F.C. (Włochy), Association Footura (Bułgaria) .

- W dwunastodniowym spotkaniu weźmie udział po 10 uczestników z trzech krajów w wieku od 15 do 25 lat wraz z 1 liderem z każdego kraju. W grupie zachowana zostanie równowaga pomiędzy mężczyznami i kobietami – wyjaśnia Krzysztof Gierszon, trener R.M.G. – Boks Ożarów.

Projekt realizowany będzie od 18 lipca do 27 lipca 2017 roku. Jego głównymi założeniami są: walka z dyskryminacją kobiet w sporcie oraz wykluczeniem społecznym natury geograficznej, poprzez wspólne, międzynarodowe warsztaty: psychologiczne, językowe, kulturowe i sportowe, a także szereg działań przygotowanych przez młodzież na rzecz młodzieży.

Wymiana przygotowana jest przez młodzież w oparciu o ich potrzeby. Ważnym elementem projektu są działania podejmowane przed spotkaniem międzynarodowym, czyli zajęcia dotyczące kultur, językowe, psychologiczne.

- Tematy zajęć zostały wybrane przez młodzież. Metody zaś zastosowane do realizacji zadania będą należały do grupy metod poza formalnych, aktywizujących uczestników – dodaje trener.

Głównym zadaniem projektu będzie wymiana doświadczeń poprzez aktywne uczenie się wzajemne. Młodzież spotka się z ciekawymi ludźmi, sportsmenkami, sędzinami sportowymi, weźmie udział w licznych przygotowanych przez siebie przy wsparciu fachowców warsztatach. Zaplanowano również wycieczki do Krakowa, gdzie młodzież odbędzie warsztaty antydyskryminacyjne w Żydowskim Muzeum Galicja oraz do Lublina gdzie spotka się z Karoliną Michalczuk pięściarską (Mistrzyni Świata i Europy, 13 krotna Mistrzyni Polski). Klub R.M.G. Boks Ożarów w ramach zajęć kulturowych zorganizuje również dla gości atrakcję w postaci poszukiwania lasów z detektorami metalu. W ramach projektu zaplanowano również mecz piłkarski kobiet. Ciekawą inicjatywą projektu jest również przygotowanie przez młodzież filmu, prezentacji multimedialnej oraz broszury, które zostaną zaprezentowane podczas spotkań z przedstawicielami lokalnych władz.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj19
Tydzień32
Miesiąc96
Wszystkie655918

Logowanie