Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Integracja na początek wakacji

DSC 0185Mnóstwo atrakcji czkało na uczestników Pikniku Integracyjnego Bezpieczne Wakacje, który odbył się w ubiegłym tygodniu na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. Organizatorem integracyjnego rozpoczęcia wakacji było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach realizowanego projektu 'W trosce o rodzinę".

 

 


W czwartek, 29 czerwca teren Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku został wypełniony po brzegi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów Pikniku Integracyjnego pod nazwą Bezpieczne Wakacje. Występy artystyczne podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opatowie, liczne gry i zabawy oraz pokaz pojazdów policyjnych i wozu strażackiego to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników tej imprezy. Najmłodsi pod okiem animatorów oddali się beztroskiej zabawie na dmuchańcach i malowaniu twarzy. Na dorosłych gości rodzinnego festynu czekały natomiast ciekawe wykłady tematyczne. Podczas wykładów zostały poruszone tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Sylwia Kot z opatowskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej omówiła tematykę poparzeń słonecznych, profilaktyki czerniaka skóry oraz chorób przenoszonych drogą pokarmową i kleszczy. Ratownik wodny i funkcjonariusze policji omówili istotne zagadnienia związane z zasadami zachowania bezpieczeństwa nad wodą, w drodze i w sieci. Przedstawiciele opatowskiej straży pożarnej natomiast przeprowadzili pokaz z instruktarzem pierwszej pomocy oraz omówili tematykę bezpieczeństwa pożarowego na co dzień.

Spotkanie rozpoczął starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk wspólnie z kierownik PCPR w Opatowie, Katarzyną Ambryszewską.

- Dziękujemy, że tak licznie skorzystali Państwo z naszego zaproszenia. Mam nadzieję, że poruszone tematy na spotkaniu zostaną wdrożone przez was i wasze rodzinny w życiu codziennym. Współczesny świat stwarza dla nas bardzo wiele zagrożeń. Przede wszystkim wiele zagrożeń czyha podczas okresu wakacji na naszych najmłodszych. Dzisiaj życzę bezpiecznych i beztroskich wakacji – powiedział starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

Na uczestników pikniku czekał również pokaz alkogoogli i wszystkie atrakcje znajdujące się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku tj. np. zwiedzanie Zwierzyńca i pływanie rowerem wodnym. Organizowany przez PCPR piknik został połączony z realizacją spotkań w ramach projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie pod nazwą „W trosce o rodzinę".

Projekt ten skierowany jest do osób objętych pieczą zastępczą oraz pełnoletnich wychowanków, którzy opuszczają piecze, jak i wychowanków objętych programem usamodzielnienia w tym instytucjonalną pieczą zastępczą, a także rodzin które sprawują opiekę na tymi wychowankami oraz pracownicy PCPR w Opatowie. Dofinansowanie projektu odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 na kwotę 511 382,90 zł w tym ze środków Unii 391 382,90 zł, udział własny pokryty ze środków przeznaczonych na rodziny zastępcze wnosi 120 000,00 zł.

W ramach projektu uczestnicy korzystają m.in. z usług prawnych, psychologicznych i doradcy zawodowego, dostają również kompleksowe wsparcie socjalne, terapeutyczne, informatyczne ze strony pracowników PCPR.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj13
Tydzień61
Miesiąc125
Wszystkie655947

Logowanie