Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Rodzinne rozpoczęcie wakacji w „Skłodowskiej”

image015Wakacje to upragniony czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie, ale nie tylko oni. Wypoczynek trzeba rozpocząć w należyty sposób. Wiedzą o tym pracownicy i młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie oraz Gimnazjum przy Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie.

 

 

W sobotę, 24 czerwca na terenie ożarowskiej placówki odbył się piknik rodzinny „Już wakacje". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Opatowskiego Bogusław Włodarczyk. Na osoby, które skorzystały z zaproszenia czekało wiele atrakcji i dobrej zabawy.

Jako pierwsi na scenie, z programem „Z przytupem do lata", zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Lasocinie. Następnie publiczność mogła wysłuchać znanych utworów, wykonanych przez zespół „Creative". Do występów aktorskich i wokalnych, organizatorzy dołączyli także taneczne show, zaprezentowane przez grupę „XDance". Wszystkie pokazy zebrały moc oklasków, publiczność bawiła się razem z artystami.

O godzinie 14 nastąpiło oficjalne otwarcie pikniku. Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół w Ożarowie Marcin Stańczyk, który powitał zaproszonych gości i publiczność oraz podziękował im za przybycie i udział w zabawie. Dyrektor opowiedział również o inwestycjach, jakie w najbliższym czasie będą przeprowadzone w placówce – otwarcie Dziennego Domu Seniora i stacjonarnego żłobka oraz utworzenie na terenie Ożarowa dziennych punktów opieki dla małych dzieci. W imieniu Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka głos zabrała Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowie Aneta Szostak – Walas.

– W imieniu Starosty Opatowskiego gratuluję wszystkim uczniom i nauczycielom zakończenia roku szkolnego. Życzę zdrowych, spokojnych i słonecznych wakacji i abyśmy spotkali się w takim gronie w nowym roku szkolnym – mówiła dyrektor PSSE Opatów.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: członek Zarządu Powiatu Opatowskiego Mirosław Adamek, Burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, sekretarz gminy Ożarów Tomasz Sobieraj, a także radni z Rady Miasta.

Po oficjalnych przemówieniach i podziękowaniach nadszedł czas na kolejną dawkę artystycznych obrazów. Tym razem na scenie wystąpili: grupa taneczna „IDOL" oraz wokaliści z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie i Gimnazjum w Bidzinach. Na zakończenie organizatorzy przewidzieli nie lada gratkę dla najmłodszych uczestników pikniku. Były to animacje cyrkowe. Na scenie prezentowano między innymi chodzenie po szkle czy żonglowanie zapalonymi pochodniami. Cyrkowy występ spotkał się z wielkim zainteresowaniem publiczności, która również mogła brać udział w pokazywanych sztuczkach.

Piknik u „Skłodowskiej" obfitował nie tylko w rozrywkę „dla ducha". Organizatorzy zadbali także o atrakcje poza sceną. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Koło fortuny, latanie dronem, „Miasteczko policyjne", pokazy strażackie, możliwość zobaczenia z wysięgnika panoramy miasta, quiz ze Strażą Miejską, pokazy edukacyjne PCK czy prezentacja grupy motocyklowej „Rabit Wolves" z Opatowa, to tylko niektóre niespodzianki. Dla lubiących sztukę przewidziano warsztaty florystyczne, warsztaty dekoracji z warzyw i owoców oraz konkurs plastyczny „Malowanie kredą". Przyszłym informatykom i inżynierom na pewno przypadły do gustu pokazy robotów Lego Mindstorm, a także prezentowane przez Starachowickie Retro Granie, kultowe konsole i stare gry. Najmłodsi mieli do swojej dyspozycji dmuchane wesołe miasteczko i zabawy sportowe. Na wszystkich chętnych czekała również możliwość skorzystania z salonu urody, przeprowadzenia doświadczeń chemicznych czy wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Dla uczestników konkursów i quizów zostały przewidziane ciekawe nagrody. Nie brakowało też pysznego jedzenia – grillowanych kiełbasek, lodów i waty cukrowej. Pierwsza wakacyjna sobota upłynęła mieszkańcom Ożarowa i okolic pod znakiem wyśmienitej zabawy.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj13
Tydzień61
Miesiąc125
Wszystkie655947

Logowanie